Алексей Ботвинов

Міждународний фестиваль ODESSA CLASSICS

З 1 по 10 червня 2018 р. в Одесі вже в четвертий раз пройде міжнародний фестиваль класичної музики. Крім самої класичної музики в рамках фестивалю пройдуть також виставки, кіно-зустрічі, літературні вечори та, як завжди, open-air концерт на Потьомкінських сходах.

Програма фестивалю

(с офіційного сайту фестивалю www.odessaclassics.com)

1 червня 2018
Відкриття фестивалю. Одеський оперний театр. Максим Венгеров, (скрипка), Поліна Осетинська (фортепіано).
Ім’я Максима Венгерова більше 20 років тому міцно увійшло в ТОП-5 кращих скрипалів світу. Венгеров — 2-разовий володар GRAMMY, 5-разовий володар EDISON AWARD, BRIT Award, двічі він отримував GRAMOPHONE Award, двічі — ECHO KLASSIK, нагороду World Economic Forum Award «за зміну світу на краще». Перший музикант в історії, який став Послом Миру UNICEF. Концертна програма — дует з блискучої піаністкою Поліною Осетинської, що стала улюбленицею Одеської публіки після тріумфального виступу на Odessa Classics фестивалі в 2016 році. У програмі — Брамс, Равель, Сен-Санс.

2 червня 2018
Одеський Оперний театр.Программа буде оголошена пізніше.

3 червня 2018
Одеська філармонія. Робі Лакатош та ансамбль. За угорським скрипалем Робі Лакатошем закріпився «титул» «короля циганської скрипки». Він — представник знаменитої династії Лакатош — ромських музикантів, яких більше 150 років вважають кращими скрипалями світу в жанрі популярної музики. Сам Робі Лакатош — визнаний віртуоз, «найшвидший скрипаль світу» ( «Daily Telegraph»). Програму «La Passion» (Монті, П’яццолла, Лакатош, Косма) геній скрипки виконає в супроводі ансамблю, де кожен учасник — соліст-віртуоз світового рівня.

4 червня 2018
Одеська філармонія. Штефан Владар, фортепіано. Ведучий піаніст Австрії, один з найбільш затребуваних артистів Європи, багаторічний керівник і головний диригент Віденського Камерного Оркестру. У сезоні 2015/16 Віденський Концертхаус відсвяткував 50-річчя артиста серією з 13 концертів, де Владар продемонстрував свої багатогранні таланти як соліст, диригент, акомпаніатор і камерний партнер. У дискографії Штефана Владар більше 30 дісков.Программа із шедеврів Віденської класики — Гайдна, Бетховена ( «Аппассионата»), Шуберта ( «Велика Соната»).

5 червня 2018
Одеська філармонія. Дмитро Ашкеназі (Швейцарія), Олексій Ботвинов і SWISS CHAMBER QUARTET. Син легендарного Володимира Ашкеназі, кларнетист-віртуоз виступить з ансамблем виконавців на духових інструментах — в жанрі, дуже рідко звучить на українській сцені. У програмі — шедеври Моцарта, Стаміц, Ібера, Пуленка.

6 червня 2018
Одеський оперний театр. Скрипаль Даніель Хоуп (Великобританія) і Берлінський Камерний оркестр. Даніель Хоуп — входить в ТОП-5 найкращих скрипалів світу, безсумнівно є одним з найбільш креативних і багатогранних музикантів сучасності. 7-разовий володар ECHO KLASSIK AWARD, 4-кратний номінант GRAMMY, лауреат BRIT Award, володар Європейської премії культури-2015. На фестивалі представить проект, який виграв премію ECHO KLASSIK-2017 за кращий проект року — «Vivaldi Recomposed» — нову сенсаційну версію «Пір року» Вівальді британського композитора Макса Ріхтера. Запис цього проекту на фірмі «Deutsche Grammophon» стала світовим бестселером продажів.

7 червня 2018
Одеська філармонія. Піаніст Себастіан Кнауер (Німеччина), Берлінський Камерний Оркестр у проекті «UBER-BACH». Кнауер — провідний німецький піаніст, 4-разовий володар премії ECHO KLASSIK AWARD, в тому числі за «проект, який розширює межі класики-2017» — «UBER-BACH», який представляє новий погляд на Баха — від ірансько-німецького композитора Араша Сафаяна. Вібрафон — Паскаль Шумахер.

8 червня 2018
Потьомкінські сходи. Open air концерт з відеоінсталяціями і світловим шоу. Берлінський Камерний оркестр під керуванням Майкла Гуттмана, піаніст Олексій Ботвінов, і інші солісти. У програмі — музика Моцарта і популярна класика. Вхід вільний. Очікувана кількість глядачів open air концерту 10000 — 15000 чол.

9 червня 2018
Одеська філармонія. Авторський проект пам’яті геніального Андрія Тарковського представить син великого кінорежисера Андрій А.Тарковский (Італія). Музична частина — дует GAZZANA (сестри Рафаелла і Наташа Гаццана, скрипка і фортепіано, Італія). Посвячення Тарковському «Ностальгія за Вічності» — синтез музики, кіно, поезії і спогадів про Тарковського. На вечорі прозвучить музика Баха, Пярта, Мессіана, і Валентина Сильвестрова. Твори останнього дует GAZZANA записав вже на 2 дисках знаменитого лейблу ECM. Дмитро Черченко — слово. Відеоінсталяції — Андрій А.Тарковский.

10 червня 2018
Закриття фестивалю. Одеська філармонія. Антоніо Менезес (Бразилія-Швейцарія, віолончель), Майкл Гуттман (Бельгія, скрипка), Олексій Ботвінов (Україна, фортепіано). Вечір музики Сергія Рахманінова. Соната для віолончелі та фортепіано і Велике Елегійне Тріо «Пам’яті великого художника».
Антоніо Менезес входить в п’ятірку кращих віолончелістів світу. Він виграв Міжнародний конкурс ARD у Мюнхені і отримав Першу премію конкурсу Чайковського. Багаторічний учасник легендарного «БОЗ-АРТ ТРІО» в його фінальному складі, разом з Д. Хоупом і М.Пресслером — самого знаменитого тріо в історії класики останніх десятиліть. Олексій Ботвінов — піаніст, Народний артист України, ініціатор і Президент фестивалю ODESSA CLASSICS, зірка світового піанізму, один з кращих виконавців музики Рахманінова в Європі

Квитки вже у продажу. У активному продажу!

Ну, а ми готуємо до цієї події прем’єру екскурсії «Музичний трикутник Одеси». Вона, звичайно ж, розповість про великих музикантів, вихідців з Одеси, про їх життя і творчість.

Приїжджайте до Одеси в ці дні — буде справді надзвичайно!

Алексей Ботвинов

Олексій Ботвінов — натхненник фестивалю

Концерт open-air 2017г.

Концерт open-air 2017г.