От Южного до Коблево  — однодневный маршрут (13 км)

Из книги Владимира Полторака «Одещина: 12 пішохідних мандрівок»

Одноденний маршрут між морським портом Южний та курортним селищем Коблево. Похід проходить теренами двох областей — Одеської та Миколаївської. Сполучення Одеси до Южного та з Коблевого достатньо доступне та забезпечене велико. кількістю транспортних засобів

В цілому похід поділяється на ділянку приморську та пересипську.

Високим берегом Чорного моря стежка в’ється на схід від Южного. Слід пам’ятати , що геологічна структура місцевих берегів зумовлює загрозу зсувів, тому йти краєм урвища заборонено — це небезпечно, але верхній шар грунту може виглядати цілком надійним, але під ним вже насправді зяє порожнеча. Оскільки види з високих таких урвищ відкриваються дивовижні і захоплюючі подих — тому слід бути дуже обережними і не потрапити у пастку.

На північ від маршруту в напрямі села Кошари височіє курган, який археологи прозвали Господарем — він і насправді наче повеліває усім навколишнім простором. Це — частина некрополя давньогрецького містечка, яке на думку археологів, які його досліджують, і є стародавнім Одесом. Одес згадується в багатьох писемних джерелах — зокрема в периплах. перепли — це описи морських маршрутів, якими користувались стародавні греки, слідуючи до незнайомих країв.

Розкопки Одеса тривають вже декілька десятиліть — вже відомо, що місто було  частиною володінь Ольвії і було заселене змішаним греко-варварським населенням. Воно проіснувало декілька століть і було знищене кочовниками.

Тілігульский пересип та коблевське взмор’я багаті на різні види перелітних птахів. Спостереження за ними краще проводити спеціальними оптичними приладами з можливістю фотофіксації

карта маршрута

10 оценок, среднее: 4,60 из 510 оценок, среднее: 4,60 из 510 оценок, среднее: 4,60 из 510 оценок, среднее: 4,60 из 510 оценок, среднее: 4,60 из 5 (10 оценок, среднее: 4,60 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.

Загрузка...