Зоряні дощі

Як ми зустрічаємо Зоряний Дощ

Персеїди — це захоплива пригода для любителів астрономії,  небесних спостережень і звичайних туристів (хоча туристи не бувають звичайними, це особливі люди: вони завжди шукають чогось нового і цікавого).

З наукової точки зору Персеїди — це щорічне метеорне явище, коли Земля перетинає шлях пилових частинок, залишених кометою Свіфта-Туттля. Ці маленькі частинки потрапляють у земну атмосферу, де вигорають і створюють світлові смуги на небі — метеорні потоки.
Але враження від цього природного явища надзвичайні: це магія космічного рівня! Метеори летять до Землі в кількості до 200 за годину! Ви тільки уявіть цю картину!
Величний побачений метеор — це блискавка на небі, яка залишає слід в пам’яті. Часто метеори пролітають так швидко, що залишають враження миттєвих вибухів кольору.
Спостерігати за Персеїдами найкраще 12-15 серпня, коли метеорний потік буде самим потужним.

Ми з туристами їздили на Персеїди до Рибаківки і до Буші.

Це були прекрасні тури, наповнені магією і неперевершеними враженнями!

Спостереження за зоряним дощем — це спосіб відключитися від повсякденних справ і відчути гармонію з природою, космосом та Всесвітом.

Чому найбільший зоряний дощ називають Персеїдами?
Бо метеорний потік якби виходить із сузір’я Персея
Ось яку легенду про нього склали древні греки:

Персей був сином міфологічного бога Зевса і Данаї.
Коли він виріс, Зевс дав Персею завдання — здобути голову Медузи, потвори зі зміями на голові замість волосся, що перетворювала у камінь кожного, хто поглянув у її очі.

 

Персей отримав допомогу від богів, зокрема від Гермеса, який дав йому крила для польоту, Афіни, яка дала йому щит, і Гадеса, який дав йому невидимий капелюх. Завдяки цим дарам, Персей зумів підкрастися до сплячої Медузи, поглянув на її відображення у своєму щиті, щоб не заглядати їй у очі, і відрізав її голову.

Персей і Медуза

Як я бачу цю легенду сьогодні:
У давні часи, коли світ був молодий, і над ним панували давні боги, Україна стояла мужньо і гідно, мріючи про мир та процвітання для своїх людей. Але на її східних кордонах таїлася зловісна Росія — країна, у якої завжди царювали Медузи, що перетворювали світ у камінь, принижуючи людей та порушуючи мир.

 

Серед гір та лісів, морів і річок,  Україна зростила героя на ім’я Персей (наші ЗСУ). Він був сміливим та мужнім, і його серце горіло жагою боротися за свободу та незалежність своїх людей. Одного дня, коли сила Медузи (росії)знову поширилася на кордонах України, Персей вирішив зробити неможливе — подолати росію та позбутися страхітливої загрози.

 

Персей звернувся до богів, думаючи, що може знайти допомогу у цій небезпечній місії. Богиня Мудрості Афіна надала йому крила мисливця (ще ні, але чекаємо на F-16), які допомогли вийти на східне небо, де Медуза знаходилася у своїй сутінковій вежі. Афіна також дала Персею свій чудовий щит (Patriot, але Одеса ще не дочекалася), який відображав силу та захищав від ворожих очей.

 

Персей, використовуючи щит, з одного разу відрубав голову Медузи. Сила та жах, які так довго панували над Україною, були знищені.

Вірю, що ця легенда стане дійсністю!

Тож споглядайте нічне небо в період Персеїд, замовляйте бажання, нехай все здійсниться!

Наступного разу я розповім, як ми з туристами їздили на Персеїди, що нам вдалося, а над чим ще треба попрацювати, і поділюся своїми планами щодо Персеїд на майбутнє, коли закінчиться війна.
До зустрічі!